Organizuojate renginį? Štai ką privalote žinoti

Organizuojate renginį? Štai ką privalote žinoti​

 

Renginio planavimas gali tapti maloniu ir sklandžiu procesu, jei žinosime kelias pagrindines taisykles. Į kokius svarbiausius dalykus pataria atkreipti dėmesį patyrę renginių organizatoriai?

 

Būkite pasiruošę planui B

 

Nepriklausomai nuo to, kokį renginį planuojame, svarbu numatyti įvairias situacijas ir joms pasiruošti iš anksto. Renginių organizatorė K. Kaikarienė prisimena, kaip Kalėdinių renginių metu ne kartą teko pačiai apsirengti Snieguole, tad šventiniai kostiumai po ranka – ne išimtis, o taisyklė. Pasirodo, daugiausiai netikėtumų žiemos metu būna su Kalėdų seneliais. ,,Ne kartą jie vėlavo, neatvažiavo dėl blogų oro sąlygų. Tokiais atvejais koreguoti programą tenka staiga, todėl svarbu įvertinti visas rizikas“, – šypsosi K. Kaikarienė.

 

Suteikite dalyviams svarbiausią informaciją

 

Penkerius metus organizuojamo projekto ,,Kitokie pasikalbėjimai“ autorius Mantas Bertulis sako, kad renginio organizavimas neapsieina be iššūkių  juk reikia pasirūpinti  ne tik įdomiu turiniu, charizmatiškais žmonėmis, bet ir žiūrovų pritraukimu. Tam didelę įtaką daro ir įvaizdžio kūrimas. ,,Pirmą įspūdį apie renginį žmogus susidaro išvydęs reklamą. Tad renginio makete ar kvietime turi būti aiškiai matoma svarbiausia informacija – koks tai renginys, kur ir kada vyks, kaip galima įsigyti bilietus greitai ir patogiai“, – patarė M. Bertulis.

Vieno didžiausių festivalių ,,Galapagai“ organizatorius Algirdas Barniškis-Blėka organizuojant viešą renginį rekomenduoja, visų pirma, pasirūpinti bilietų platinimo sistema. ,,Dažniausiai renginių kainodara skiriasi, bilietai brangsta, todėl svarbu užtikrinti, kad visa informacija apie besikeičiančias kainas pasiektų ir žmones. Be to, ypač gruodžio mėnesį žmonės nori leisti pinigus renginiams, todėl šį laikotarpį galima tinkamai išnaudoti organizuojant renginius, juos aktyviai reklamuojant“, – pabrėžė Algirdas.

Didelę patirtį turintis Algirdas sako, kad įtampa ir iššūkiai neišvengiami norint sukurti puikų festivalį ar suplanuoti renginį. ,,Čia kaip kare – baisiausia, jei neatvyksta atlikėjas, su kuriuo susitari, arba prasideda audra, kai renginys suplanuotas gamtoje. Taip pat būna techninių problemų, jų neįvertinus, gali žymiai padidėti išlaidos“, – vardijo A. Barniškis-Blėka.

 

Verslo patarimai naujame amplua – diskusijos ir interaktyvus turinys video formatu


Šiandien pristatomas edukacinis ir verslumą skatinantis projektas „Verslas iš arti“, orientuotas į verslą kurti norinčius, ar tik pirmuosius žingsnius versle žengiančius asmenis, kurie galbūt dvejoja, turi klausimų ir nežino, nuo ko pradėti.
,,Paysera LT” inicijuojamas projektas suteiks galimybę ne tik pamatyti verslo ,,užkulisius”, bet ir gauti praktinių patarimų, naudingų įžvalgų iš įvairių sričių specialistų, sukaupusių daug patirties. Projekto dalyviai skatins mokytis iš jų klaidų, taip pasirenkant, atrandant efektyvesnį sprendimą, tinkantį konkrečios srities verslui. Bus diskutuojama įvairiomis temomis – nuo verslo valdymo ir plėtros iki naudingų technologijų ar finansinių sprendimų.
Video edukacinis projektas yra nemokamas. „Pagrindinis tikslas – suburti verslią bendruomenę, kurios nariai dalinsis ir įgaus praktinių žinių, kartu spręs kylančias problemas, keis požiūrį į verslo kūrimą ir plėtrą.
,,Teorinės medžiagos galima rasti internete. Ten visko apstu. Mūsų didžiausias noras ir tikslas yra praktine nauda paremta nauda ir patirtys, kurios pateikiamos koncentruotai, glaustai, ir kas svarbiausia šiuolaikiniam žmogui – patogiu video formatu. Be to, kad kviečiame žiūrėti ir semtis patirties, mokytis iš kitų klaidų, buriame verslią, ambicijų vedamą bendruomenę, su kuria planuosime renginius, ,,networkingo”, ir kitus užsiėmimus. Būtent tokių renginių patirties turėjome anksčiau ir tai mus atvedė iki šio projekto iniciatyvos”, – komentavo ,,Paysera LT” vadovas Vytenis Morkūnas.

 

Kvies būti arčiau verslo pasidalinant ir savo istorija


Pagrindinis projekto rėmėjas – „Versli Lietuva“ aktyviai palaiko projekto idėją ir prisideda prie verslumo skatinimo bei bendruomenės kūrimo. ,,Ne tik įkvepiančios kitų sėkmės istorijos ir paraginimas imtis verslo, bet ir reikiamos informacijos suteikimas pradedantiesiems yra labai svarbus veiksnys jų sprendimui pradėti verslą ir tolimesnei jo sėkmei. Tokį savo vaidmenį ir matome šiame projekte – būti arti verslo“, – teigia „Versli Lietuva“ komunikacijos ir rinkodaros skyriaus vadovė J. Mažeikienė.
,,Verslas iš arti” projektas orientuotas į pradedančiuosius verslininkus. Kviečiame dalyvauti interaktyviose diskusijose ir klausti Jums aktualių klausimų. Atsižvelgiant į visuomenei aktualias temas, bus koreguojamas ir pritaikomas turinys. 

 

Norite išvengti nesklandumų? 3 pagrindiniai dalykai, į kuriuos verta atsižvelgti

 

Kainodara: ją kaip vieną svarbiausių dalykų pabrėžė ,,Paysera LT“ vykdytos apklausos dalyviai. Įmonės produkto vadovo Imanto Petrošiaus teigimu, sklandų procesą užtikrinti padėtų aiškus veiksmų planas bei išlaidų numatymas. Todėl renginių organizatoriams rekomenduojama atkreipti dėmesį, ar dar net nepradėjus platinti bilietų, nėra taikomi išankstiniai mokėjimai arba dvigubi komisiniai mokesčiai už bilietų užsakymą bei pardavimą.

Bilietų platinimas dalyviams: I. Petrošius pataria atkreipti dėmesį, ar bilietų platinimo sistemoje nėra taikomi papildomi mokesčiai bilietus perkantiems žmonėms. Įsivaizduokite situaciją – žmogus susidomi renginio reklama, kurioje nurodyta dešimties eurų bilieto kaina, tačiau, pamačius galutinį užsakymą, ši kaina padidėja iki dvylikos eurų. Tai gali lemti, kad bilieto jis tiesiog nuspręs nebepirkti.

Dalyvių registravimo galimybės: dar prieš renginį reikia pasirūpinti bilietų skenavimo funkcijomis ir galimybėmis. ,,Yra bilietų platintojų, kurie šią paslaugą teikia patys. Kiti siūlo išmaniąsias programėles, kuriomis naudojantis, patys organizatoriai gali greitai patikrinti dalyvių registracijas. Renginių organizatoriai šiandien turi puikią galimybę taip pat valdyti renginius internetu – kurti nuolaidos kodus, stebėti pardavimų statistiką bei fiksuoti pirkėjų duomenų bazę, matyti renginio vietos planą“, –  komentavo I. Petrošius.

Ir nepamirškite – organizuojant renginį svarbus ne tik dėmesys detalėms bei atidus planavimas, tačiau ir pozityvi nuotaika, padedanti įveikti sunkumus.