,,Verslas iš arti“ – naujas būdas papasakoti apie save ir pasisemti žinių

,,Verslas iš arti“ – naujas būdas papasakoti apie save ir pasisemti žinių​

 

Lapkritį ,,Paysera LT“ pristatytas edukacinis video projektas „Verslas iš arti“ sulaukė verslių žmonių bei įmonių palaikymo. Savo sėkmės istorijomis jau pasidalino ,,Pušku pušku“, ,,Smells Like Spells“, ,,Naive“ įkūrėjai, projekto partneriais tapo ,,Versli Lietuva“. Organizatoriai nežada sustoti – netrukus pristatys dar kelias video sėkmės istorijas bei profesionalų įžvalgas, itin aktualias pradedančiam verslui.

 

Lietuviams trūksta ne motyvacijos, o žinių

 

Tarptautinių tyrimų duomenimis, lietuviams motyvacijos kurti verslą netrūksta. Net trys iš keturių mūsų tautiečių norėtų pradėti savo veiklą. Tačiau pasidomėjus, ar jiems užtektų kompetencijos, tik trečdalis atsako, kad turi reikiamų žinių. Šie duomenys padeda suprasti, jog žmonėms tiesiog reikia informacijos. Būtent dėl šių priežasčių sukurtas nemokamas edukacinis ir verslumą skatinantis projektas „Verslas iš arti“, skirtas pirmuosius žingsnius versle žengiantiems, kurie galbūt dvejoja, turi klausimų ir nežino, nuo ko pradėti.

 

Verslumo ir eksporto plėtros agentūros ,,Versli Lietuva“ Verslumo departamento vadovas Gytis Morkūnas sako, kad verslumo kompetencijos sąvoka apima tiek kūrybiškumą, gebėjimą idėjas paversti rezultatais, tiek pasirūpinimą verslo pradžios ir plėtros resursais. Kuriant verslą svarbiausi trys dalykai – palanki verslo aplinka, žinios ir gebėjimas jas pritaikyti. ,,Matome, kad verslumo kompetencijų ugdymo poreikis yra didelis ir tai suprantama. Todėl labai palaikome edukacinį projektą ,,Verslas iš arti“, kuriame esantys patarimai gali suteikti ne tik naudingos informacijos, bet ir motyvacijos pradėti veikti“, – komentuoja G. Morkūnas.

 

Kitų patirtys įkvėpė pasidalinti ir savo istorija

 

Internete galime rasti daug ir įvairios teorinės medžiagos, kaip sukurti sėkmingą verslą, tačiau dažniausiai tai tik teorija, kurią perskaičius lieka neaišku: ką gi iš tiesų daryti tam tikroje situacijoje, kaip išspręsti konkrečią problemą? Todėl projekto ,,Verslas iš arti“ tikslas yra parodyti realias žmonių patirtis koncentruotai, glaustai, ir kas svarbiausia šiuolaikiniam žmogui – patogiu video formatu.

 

Vienas pirmųjų projekte ,,Verslas iš arti“ pasidalinęs savo istorija – ,,Pušku pušku“ sėdmaišių verslo įkūrėjas Remigijus Balčiūnas. Jo nuomone, geriausia pamoka, kaip valdyti savo įmonę, yra kitų verslų patirtys. ,,Prieš pradėdamas savo veiklą, ieškojau žinių, atlikau analizę, tačiau patys geriausi ir įsimintiniausi pavyzdžiai buvo kitų verslų pamokos ir patarimai. Dėl šios priežasties nusprendžiau pasidalinti ir savo istorija“, – pasakoja Remigijus.

 

Pasak „Pušku pušku“ įkūrėjo, šiame projekte naudingų įžvalgų atras tiek esami, tiek būsimi verslininkai. Pradedantiesiems verslininkams projektas padės suprasti verslo esmę, sužinoti, kokie sunkumai gali užklupti verslo pradžioje, ir kaip ieškoti sprendimo būdų. Jau turintiems verslus, bus naudinga išgirsti patarimus verslo valdymo ir plėtros, naudingų technologijų ir finansinių sprendimų, personalo, ir kitomis verslui aktualiomis temomis. ,,Tokie projektai kaip „Verslas iš arti“ priverčia stabtelti minutei ir į viską pažvelgti iš naujo“, – sako verslininkas.

 

2019-aisiais dar daugiau aktualaus turinio verslininkams

 

Prieš mėnesį pristatyto projekto iniciatoriai džiaugiasi sėkminga pradžia. Savo patirtimi bei istorijomis norinčių viešai pasidalinti verslininkų bendruomenė kasdien didėja. ,,Paysera LT“ vadovas Vytenis Morkūnas pabrėžia, kad sėkmingas startas – tik pirmasis žingsnis. Naujųjų metų tikslas – suburti dar daugiau verslių žmonių bei ekspertų tam, kad atsirastų galimybė vienoje vietoje rasti visą pagrindinę pradedantiesiems verslininkams aktualią informaciją – nuo idėjos realizavimo iki komunikacijos su komanda.

 

,,Kviečiu prisijungti ne tik turinčius idėjų, planuojančius kurti savo verslą, bet ir patyrusius verslininkus. ,,Verslas iš arti“ video turinys – galimybė ne tik žiūrėti, mokytis iš kitų klaidų, bet ir pasidalinti savo sėkmės istorijomis bei išmoktomis pamokomis, taip prisidedant prie verslios, ambicingos bendruomenės kūrimo. Dabar kviečiame dalintis ir diskutuoti virtualioje erdvėje, tačiau ateityje planuojame organizuoti ir gyvus susitikimus, renginius bei kitus užsiėmimus“, – komentuoja ,,Paysera LT“ vadovas Vytenis Morkūnas.

 

Visi susidomėję kviečiami prisijungti prie ,,Verslas iš arti“ bendruomenės – galbūt pasidalinti savo sėkmės istorija, o  užduoti jums svarbų klausimą, pasisemti žinių ir patirties.